Az első igazi, működő babaházról van szó, kérem szépen, ami Mária királynőhöz, V. György király feleségéhez tartozott valaha, a messzi nagy Angliában. Ez a babaház nem csak kicsit, hanem szinte teljesen olyan, mint az igazi. Ha már hétfőn egy élethű babaházról írtam, akkor stílszerű pénteken annak kvázi elődjével befejezni a hetet.
A Queen Mary's Dollhouse-t az 1920-as évek elején tervezte Sir Edwin Lutyens, majd 1:12 arányban építették és 1500 kézműves dolgozott vele 3 éven keresztül, egészen 1924-ig. A liftek fel-le járnak, a csapok működnek, van bennük folyóvíz is, a vécépapír letekeredik és áram is van a házban, hogy a babák kézmosás után tudjanak olvasni a lámpánál, ugyebár.
Az ötlet Marie Louise hercegnő fejéből pattant elő, miután hazatért a Windsor kastélybeli látogatásából, ahol annyira jól bántak vele, hogy Marie Louise elkezdett miniatürizált bútorokat gyűjteni Mária királynőnek, mivel a királynő híres volt a kicsi tárgyak gyűjtéséről, amik között Fabergé állatoktól kezdve az ezüst gyerekbútorokig minden volt. Ez adta az ötletet Marie Louise hercegnőnek, aki kijelentette a családjának, hogy ezt a babaházat akarja a királynőnek adni ajándékba.
A képeken látszik, hogy mennyire részletgazdag, az embernek eláll szeme-szája tőle. Alant pedig egy videót is beraktam, hogy teljesebb körképet kapjatok róla. Szerintem lenyűgöző.
Forrás: Royal-Windsor
KOMMENTEK