A babát tápláló placenta nálunk szülés után a kórházi gyűjtőbe kerül, ahonnan aztán vagy a kozmetikai iparban hasznosul újra, vagy megsemmisítésre kerül. A régi időkben - és az állatoknál még mindig - a placentát megetetették az anyával, hogy a szülés után mielőbb visszanyerje az erejét, hiszen rengeteg ásványi anyagot és egyebet tartalmaz. Ha belegondolunk, nem gusztustalanabb, mint ha egy jó resztelt májat nyomnánk be a búránkba, de persze ízlések és pofonok. Más kultúrákban éjfélkor elásták a ház mögött mindenféle okokból, például, hogy az ártó szellemeket félrevezessék, nehogy az újszülöttnek essen baja.
Alex Green azonban új felhasználási módot talált: a re-design Doing It For The Kids kiállításán - melynek célja egyébként a tervezők, pedagógusok és szülők kritikusabbá és kreatívabbá nevelése, valamint a fenntarthatóság nevében készített, gyermeket fejlesztő játékszerek népszerűsítése - egy egyedülálló(an gusztustalan és talán még morbidnak is nevezhető) projektet mutatott be.
Egy üvegbe zárt, és méhlepényből készített macit. És a placi-maci elkészítéséhez szükséges eszközcsomagot. Merthogy otthon, bárki - hozott anyagból ugyi, csak az orvost és a kórházi személyzetet kell lenyomni érte - elkészítheti, ha így szeretne adózni az anya, a gyermek és a méhlepény szent hármasának. Úgyhogy senki se rakja be a gyerek mellé a kiságyba, a helye a kandallópárkányon van!
Azért őszintén kíváncsi lennék a tervező fejében lezajlott kreatív folyamatra. Elképzelésem szerint talán szült az asszony, Green meg lusta volt az ásáshoz, a nő meg nem akarta megenni a saját lepényét, hogy a fene a válogatós mindenségit. Aztán ott állt az emberünk ezzel a felesleges lepénnyel, és beindult a fantáziája.
Ha valaki nem tudná megszerezni Green csomagját, annak elmondjuk, mit csináljon. Először is: a méhlepényt vágjuk félbe, és dörzsöljük be alaposan tengeri sóval. Ha kiszáradt, csersav és tojás sárgájából készített keverékkel kenjük be, hogy puha és alakítható legyen. Ezután már viszonylag biztonsággal szabható és varrható egy sima játékmackó szabásmintája alapján. Jó munkát minden vállalkozó szellemű szülőnek!
Ha valaki lesz annyira elvetemült, hogy elkészíti, bátran küldjön fotót, az Alkot az Olvasó rovat különkiadásában tesszük majd közzé!
Forrás: Inhabitots
KOMMENTEK