A játék - a játék folyamata, de olykor maga a játékszer is - sokszor több, mint aminek kinéz. Nem véletlenül használják kortól függetlenül, különböző diagnózisok megállapításhoz, analízishez, vagy épp terápiára. Volt már itt a blogon kórházi segédrobot, a mostani robot viszont inkább főszereplő a gyógyításban, mint kisegítő. Mégpedig idősek pszichiátriai kezelésében.
A Babyloid névre hallgató terápiás robotot Kanou Masayoshi, a Chukyo Egyetem docense és csapata fejlesztette ki, akik a Természettudományi és Technológiai karon már több, úgynevezett új generációs robotot alkottak meg. Jelen projekt célkitűzése egy olyan interaktív gép létrehozása volt, ami a gondoskodás ösztönét kiváltva segít az időskori depresszió kezelésében. A gondozásra reagálva a robot képes különböző lelkiállapotok szimulálására, mozognak a karjai, elpirul, sír, és mosolyog a szilikongyanta arcába épített ledeknek köszönhetően.
Eddig öt prototípus készült a beluga borjú - tengeri emlős - által inspirált mintegy 2 kilogrammos csöppségből, és folynak a tesztelések, beható pszichológia hatásvizsgálatok. Mindeközben nem álltak meg a technológiai fejlesztések, és Kanou reményei szerint két éven belül megkezdődhet a robot tömeggyártása, amit 600 dollár körüli áron hoznának forgalomba szerte a világon.
Forrás: St. Chukyo
KOMMENTEK