Új őrület van terjedőben - ami egyben örömhír minden olyan kreatív tevékenységre vágyó embernek, aki önmagát egyébiránt alkalmatlannak érzi az alkotásra -, megindult a dekortapaszok inváziója! Elképesztő, hogy hányféle vastagságban, mintában tehetjük ezeket a remek szalagokat a magunkévá - és elképesztő, hogy mennyire egyszerű a használatuk.
Az pedig egyenesen fantasztikus, hogy mennyire sokoldalúak és mennyire határtalanul sokféleképpen felhasználhatjuk őket. Akár Karácsonyra is. Akár díszítéshez, akár ajándékkészítéshez is - no, most ebből mutatunk nektek egy hatalmas merítésnyit!
Dekoráljuk a falakat! Ha van nagy, üres falfelületünk, néhány egyszerű mozdulattal stilizált karácsonyi dekorációt ragaszthatunk rá dekortapaszból. A legjobb benne az, hogy jó eséllyel az ünnepek után egy laza mozdulattal megszabadulhatunk tőle - már ha akarunk -, bár a felragasztás előtt érdemes ellenőrizni egy kevésbé látványos falfelületen, hogy van-e olyan minőségű a falunk-festésünk, ami bírja a terhelést.
Persze, ha nem tetszik a rénszarvas fej, ragaszthatunk karácsonyfát is magunknak. Nem ajánlom, hogy az igazi helyett - ahol gyerek van, oda mégiscsak dukál egy illatos, zöld fenyő -, de dekorációként miért ne? Akár a lépcsőházba is! De ha nem akarunk ennyire minimált, akkor válasszunk egy ehhez hasonló, mintás karácsonyi tapaszt, mint amit a Dekortapasz.hu oldalon találtam.
Ha igazi karácsonyfát állítunk, a dekorszalagokból díszeket is készíthetünk. Ez a hurkapálcákból és dekortapaszból álló csillagdísz például annyira egyszerű, hogy egy óvodás is elbánik vele - és remekül mutat, igazi skandináv minimalizmussal dekorál!
Karácsonyi gömböket is dekorálhatunk dekortapasszal! Annyira egyszerű, hogy lehetetlen elrontani, még a kiscsoportosok is csodákat művelhetnek vele. Nézzétek, milyen szépek ezek az egyszerű gömbök némi színnel és mintával! Karácsonyi mintás dekortapaszokat például itt találhattok széles választékban!
A dekortapasz a szimpla, papírból kivágott díszeket is egyedivé varázsolja. Anya-apa vág, a gyerek meg dekorál: a végeredmény pedig akár egy magazinban is szerepelhetne. De itt a blogon mindenképp.
És nézzétek ezeket a gömböket! Az egyszerű, fehér üveggömbök új életre kelnek némi dekortapasztól - a kicsik csak úgy pakolják rá a csíkokat ízlés szerint, a nagyobb gyerekek akár zászlósorként is felragaszthatják a szalagokat.
Karácsonyi asztal dekorálásához remek tipp, ha az evőeszközt a teríték hangulatának megfelelő dekortapasszal díszítjük fel. Egy skandináv hangulatú karácsonyi vacsoraasztalhoz például remekül illene ez a szalag.
A DIY mozgalom nagyasszonyának, Martha Stewart szívéhez is közel állnak a dekortapaszok. Talán nem véletlenül. Nála találtam ezt a szintén teríték-dekoráló ötletet: készítsetek fehér alapon dekortapasszal díszített terítőt, majd egyszerű üvegekből ezzel tökéletesen harmonizáló mécsestartókat. Karácsonykor is simán beválhat, de egy születésnapi zsúrt is remekül feldobhatunk vele.
Girlandot is készíthetünk dekortapaszok segítségével, a legjobb benne az, hogy tényleg, valóban, istenbizony semmi kézügyesség nem kell hozzá. Csak egy spárga és néhány egymáshoz színben illő mintás szalag. Akár a legkisebb gyerekekkel is belevághatunk.
Nagyon színes, de nagyon vicces karácsonyi dekoráció lehet ebből a dekortapaszokból készült koszorúból és kúpfából. Gyerekeinkkel is belevághatunk az elkészítésébe, hátha még az amúgy érzékeny kiskamaszok is belefeledkeznek egy kicsit a karácsonyi készülődésbe.
Az ajándékok csomagolásánál is előkaphatjuk kedvenc szalagjainkat: egyszerű fehér alapon az ajándékozottak nevének kezdőbetűi is remekül mutatnak velük. Minimál, elegáns és mutatós megoldás.
Ajándékkísérő kártyát is készíthetünk: egyszerű fehér papírból vágjuk ki a kártya formáját, majd dekoráljuk egy kevéske dekortapasszal. Igazi, egyedi ajándékkártya kerülhet így a szépen csomagolt ajándékokra a fa alá. Csíkos és egyszínű dekortapaszokhoz is könnyedén hozzájuthatsz már itthon is.
Mécsesek, apró fények nélkül mit sem érne az ünnep! Egyedivé tehetjük a legegyszerűbb mécsestartót is egy dekorszalag és egy sniccer segítségével - sőt, kamaszgyereknek is jó ajándék lehet, amennyiben épp a mécses-mániás korszakát éli.
De ne feledkezzünk meg arról, hogy a dekortapaszokkal nemcsak dekorálhatunk, hanem ajándékot is készíthetünk! Nagyobb gyerekünknek akár egy bútort is egyedivé varázsolhatunk, ha színes-mintás szalagokkal dekoráljuk. Nem kell hozzá se festék, se ecset, se maszkolószalag.
Ha azt tervezzük, hogy karácsonyi ajándékként a gyerek megkapja a majd jövő szeptembertől használatba veendő íróasztalát, ne költsünk sokat! Vegyük meg a legegyszerűbb verziót és készítsünk belőle vidám, szivárványszín asztalt dekortapasszal. Biztos, hogy szívesebben ül majd le mellé gyakorolni, ha itt van az ideje.
Kamaszgyereknél bevágódhatunk egy jó kis retró bútordarabbal - de persze, a család fiatal felnőtt tagjait is megcélozhatjuk ezzel az ajándékprojekttel: végy egy egyébként viszonylag jellegtelen, de jó állapotú, egyszerű formájú retró fiókos szekrénykét, némi dekortapaszt, és ragasztgass egy kicsit.
Egyaránt jó ajándék lehet babaszobákba vagy kamaszlánynak, ha keresztnevének betűit - de legalább a kezdőbetűt - fából kivágatjuk, majd dekortapaszokkal borítjuk.
Kisebb gyerekeinknek saját készítésű karton várat vagy babaházat is rittyenthetünk pár óra alatt a fa alá némi dekortapasz segítségével. Bármilyen kartondoboz megteszi alapnak, sniccerrel kivágjuk a megfelelő formára, dekoráljuk, próbaképpen összeállítjuk, aztán szétszedve csomagolhatjuk. Igazi recycle-karácsonyi ajándék.
Star Wars rajongó a gyerek? Készítsünk neki egy szimpla műanyag kukából R2D2 szemetest. Vagy játéktárolót. Biztos, hogy szívesebben tart majd rendet a szobájában, ha dekortapaszokkal droiddá változtatjuk a bármelyik háztartási üzletben beszerezhető alapot.
Romantikus lányok szobájába bármikor jól jöhet egy tetszetős, madárkás mobil. Néhány erősebb kartoncsíkból, egy műanyag kupakból - vagy mackósajtos dobozból -, egy papírlapból, kevés spárgából és papírból - vagy dekortapaszból, mert azzal egyszerűbb dolgozni mégiscsak - ilyen csodás dekorációt kreálhatunk pillanatok alatt.
Horgászatért rajongó kissrácnak üres tubusokból némi festékkel, dekortapasszal és pár matricaszemmel varázsolhatunk halacskás szobai dekorációt. El tudom képzelni akár azt is, hogy LED-fényfüzérre applikálva akár éjjelifényként is beválik.
Pötty lányok szobájában a dekortapasz egy szimpla IKEA polcból is álom-babaházat képes alakítani. Csak pár tetőnek látszó tapaszvonal kell hozzá - esetleg kiegészítésnek némi kert, fa, lombozat, az sosem árt.
Kisfiúknak remek autópálya kerekíthető egy pár dekortapasz segítségével. Egy hatalmas kartonlapot fessünk le fehérre, majd ízlés szerint választott - pöttyös vagy csíkos, esetleg egyéb mintás - dekortapasszal jelöljük ki az utak-háztömbök labirintusát. Nagyon elszánt szülők felfesthetik az úttestre a sávszéleket is, még elszántabbak stilizált vagy jobban kidolgozott épületeket is gyárthat a városhoz.
Kamasznak már ne játékot készítsünk, de azért adhatunk kézzel készült ajándékot. A tinik ugyanis bármennyire is lázadjanak, az ötletességet és kreativitást - és még a szülői figyelmet is - nagyon díjazzák! Ez a reciklált, konzervdoboz alapon álló, dekortapasz búrájú lámpa például tutira megnyeri a szívüket.
Én még azt is megkockáztatom, hogy akár az is bombasztikus karácsonyi ajándékötletnek számíthat, ha a kreatív tevékenységet szerető gyereknek bevásárolunk dekortapaszokból, aztán rábízzuk, mihez kezd velük. Biztos lesz még sok ötlete. Az viszont biztos, hogy a Dekortapasz.hu oldalán a legtutibb minták és színek közül válogathattok - akár saját használatra, akár ajándékként rendelnétek a szalagokból.
Ti használtatok már dekortapaszokat? Készítettetek már vele Karácsonyra valamit?
KOMMENTEK