Van élet a Lego után? Van ám, nem is akármilyen! Amikor egy apuka meg akarta szerettetni a másfél éves kisfiával az építőjátékokat, azt vette észre, hogy a kiskrapek minden elérakott, népszerű és drága játékot eldob, és inkább egy szilikon spatulába dugdossa kitartóan a fa nyelet. Szerencsére a megfelelő ember, Richard Elaver design professzor kisfia viselkedett ilyen hálátlanul, így az apuka gyorsan ki is fejlesztette a Flexure építőjátékot.
A Flexure zsenialitása a geometriai formák tekintetében való rugalmasságában rejlik. A természetben lépten-nyomon fellelhető Fibonacci sorozat számaival (3,5,8) operáló pálcikákat flexibilis szilikonelemekkel lehet összekötni egymással, így nem "kötelező haladási irányban" lehet csak továbbépíteni a szerkezetet, hanem gyakorlatilag akárhogy. Míg az ötvenes évek modernista szemléletében a párhuzamos-merőleges téglák értek el nagy sikereket, az új idők új játékokat követelnek. Gondoljunk csak Zaha Hadid vagy Frank Gehry organikus, dinamikus, nem derékszögű elemekből építkező stílusára. A Flexure kreatív, nyitott végű játékot tesz lehetővé a kölyköknek, míg könnyű kezelhetősége megkíméli a szülőket a gyakori segítségkéréstől.
Érdekesség, hogy a Flexture-t a Kickstarter-en finanszíroztatták meg. Az első szettek megjelenése ez év nyarán várható, júliusban guglizzatok online rendelési lehetőségért.
Forrás: Kickstarter
KOMMENTEK