Talán találkoztatok már a következő koncepcióval, talán nem, ám mindenképpen itt a helye a blogon. Nem is tudom eldönteni, hogy agyrém-e vagy mégsem, gondolkozzunk el rajta együtt - én itt, Ti meg a kommentekben.
Pouyan Mokhatarani designtervéről van szó, amelyet a Samsonite részére készített, a neve Smart Baby Case, azaz kb. Okos Babatartó. Egy merevfalú bőröndről van szó, amelybe ez alkalommal nem a ruhákat, hanem a gyereket pakolhatjuk be. Természetesen belül közel sem merev, nagyon is ergonomikus és puhára bélelt, ráadásul folyadékkal bélelt, így minden ütődés ellen védelmet jelent.
A biztonsági öv pedig a kicsi biztonsága mellett egyúttal tisztán is tartja a gyereket - elvezeti a vizeletet és egyebeket. Merthogy van benne egy nedvességet érzékelő szenzor, így ha gubanc van, a rendszer egyből finom vízsugárral kezdi öblíteni a gyerek alfelét, majd a szennyvizet egy gyűjtőbe vezeti.
A bőrönd használható az ajtaja nélkül is, ám ha rátesszük, úgy a gyereket hermetikusan elzárhatjuk a külvilágtól - odabent természetesen szűrt és tisztított levegőt lélegezhet be - a széndioxid pedig el van vezetve -, és egy, az ajtón lévő kommunikációs egységnek köszönhetően, láthatja a mamát, aki beszélhet hozzá, és aki szintén láthatja, hogy mi van a babával.
És ha a baba nyűgösködne, ringatni is lehet benne. Ha kézi ringatásra nem lenne lehetőség, egy gombnyomással beindítható az a kis szervomotor, ami helyettesíti a szülői kezet.
És hogy miért nem tudom eldönteni, vajon agyrém-e a dolog vagy sem? Ez a tervező üzenete miatt van, aki leírta: a Babatartót nem azért készítette, hogy a gyerek abban nőjjön fel. Ő maximum 2-3 órás időtartamra ajánlja olyan esetekben, ha például utazunk, vagy netán nem lenne lehetőség tisztán tartani a kicsit. Olyan esetekre, ha egy babának nem megfelelőek a körülmények, az ajtó használatával pedig azokra a szélsőséges helyzetekre kínál megoldást, ha fertőzésveszélynek, kemény légszennyezésnek, neadjisten vegyi szennyezésnek lenne kitéve máskülönben a baba. Tudom, hogy normál körülmények között ezek nem túl életszerű helyzetek, de sosem lehet tudni... Szerintetek?
Forrás: Pouyan Mokhtarani
KOMMENTEK