Nyíregyházán a Sóstói erdőben található erdei tornapálya és a vele mondhatni szimbiózisban élő játszóteret is magában foglaló közösségi tér a helyiek körében már-már kultikus státuszt foglal el. Köszönhető ez a hosszú évekre visszatekintő múltjának, valamint a magyarországi viszonyok között nagynak mondható méretének és az ezzel arányban álló minden igényt kiszolgáló felszereltségének.
A komplexumként is definiálható szabadtéri létesítmény legrégebbi – ám folyamatosan karbantartott és frissített – darabja a névadó erdei tornapálya, ami tulajdonképp egy speciális konditerem, különböző eszközökkel és a hozzájuk tartozó táblákra kifüggesztett sávos edzéstervekkel. Felfoghatjuk ezt is, mint játszóteret sportos felnőtteknek és nagyobb gyerekeknek.
Ezek mellett a kondi gépek mellett található a szabadtéri színpad, a körül pedig több tűzrakó helyek tűzifával ellátva. Szóval adott minden a családi szórakozáshoz, s amíg a kiskorúak a sportolnak, vagy a játszótéren múlatják az időt, addig az idősebbek összedobhatják az ebédet is akár.
A játszótér már az infrastruktúra tekintetében is kimagaslót nyújt, amire persze a viszonylagos izoláltsága miatt meg is van az igény. Rengeteg kerékpár tároló, több csap, sok pad és asztal van még a körülkerített részen is. Ami pedig tényleg ritkaság az a folyóvizes konténerbe telepített mellékhelyiségek. Az oly sokszor hiányolt árnyék itt magától értetődő, és a bosszantó energiaelnyelő aljzat is csak a szükséges helyekre korlátozódik.
A trendeknek megfelelően itt is játéktípusok és kormegoszlás alapján kupacolják a játszóeszközöket, amik természetesen és a helyhez illően fából készültek. A lányaimnak persze a csúszkakorong a kedvence a csúszdadomb hullámcsúszdája mellett. De nagy népszerűségnek örvend a nagy mászótorony is a spirális csőcsúszdával. Ebből van egy kevésbé cizellált kivitel is a kisebbeknek. A kicsiknek továbbá külön hinta is, és fedett homokozók is.
Ha ráunnának a kiskorúak a játékra a tanösvényen végigsétálva megismerhetik a parkerdő élővilágát és az erdészeti munka örömeit is. Az izmok mellett az agytekervények is munkába foghatóak tehát. Szóval én nem nagyon találtam hibát, de lehet hogy elfogult vagyok…
KOMMENTEK