Ha a korábban bemutatott Braille-ABC elsajátítására alkalmas fejlesztő eszközök nyomán mára kenjük-vágjuk a "pöttyös" betűket, átnyergelhetünk a szórakozás mezejére. És ha játék, akkor legyen Rubik-kocka. Mert hát az mégis csak magyar. A képek magukért beszélnek, a feladat adott. Az első, Konstantin Datz tervezte példánnyal ráadásul hat német szót is megtanulhatunk, mégpedig a kocka eredeti dizájnjához kapcsolódó színeket.
Forrás: Konstantin Datz
Ha valaki a tapintását nem csak a Braille-írás segítségével fejlesztené, ajánljuk Zhiliang Cheng bűvös kockáját, mely hat eltérő anyaggal operál: fém, fa, bőr, műanyag, gumi és textil borítja a játék felületét. Azt hiszem, garantáltan eltelik a kirakással akár egy egész munkanap is. A csomagoláson egyébként figyelmesen Braille-írással tünteti fel a tervező az információkat.
Forrás: Core77
És hogy emeljük a tétet, jöjjön csemegének egy olyan kocka, amely a gyerekkorom képregényiben felbukkanó "labirintusos" játékot és a kirakósokat egyesíti. És bár a moldáv tervező, Diana Manole nem kifejezetten látássérülteknek tervezte a játékot, kidomborodó felületének köszönhetően a vakok és gyengénlátók is nekieshetnek az első ránézésre elég frusztráló kihívásnak.
Forrás: Diana Manole
KOMMENTEK