Rég nem volt már Alkot az Olvasó, hála a totális inkognitóba vonulásomnak az elmúlt hónapokban - bocs érte. De most bemutatjuk, mit küldött nekünk Nóra - részletes elkészítési útmutatással.
"Kedves Szerkesztőség!
Újra jelentkezem. Ezúttal, az immáron 4 éves nagylányomnak készített sk. babaházat szeretném megmutatni Nektek. Az ötletet ezúttal is Ti ihlettétek egy korábbi blog bejegyzéssel, melyben e praktikus kis babaházat kartonból alkották meg. Ezt az ötletet fejlesztettem tovább.
6 mm vastag MDF lapból vágattam a lapszabászatban alapnak (padlónak) egy 50*60 cm-es, házfalaknak pedig 2 db 35 cm magas házikóformát (egyiket félbevágva). Az ajtónyílásokat sógorom vágta ki dekopírfűrésszel. Alapos utómunkálatok következtek. Az éleket, vágásszéleket szépen lecsiszolgattam. Majd az alaplapot vettem kezelésbe.
Hobbiboltban beszerzett mozaikokkal kiraktam a konyha és a fürdőszoba kövezetét, majd kifugáztam. A két szoba "parkettás" lett (bambusz tányéralátéteket vágtunk méretre, ragasztottunk fel és lakkoztunk). A falak festéséhez az Annapetigergő könyvek illusztrációi adták az alapötletet. Diszperzites színezőpasztát használtam, végül 2 réteg matt lakkal fújtam le.
Következett a berendezés. Dekorgumiból vágtuk ki a tárgyakat (mikor mondjuk a fogkefét is felragasztottam a férjem komolyan elkezdett aggódni, hogy nem vagyok komplett). A konyhabútor szintén a bambusz alátétekből lett kialakítva. A gyerekszoba falmatricát is kapott, a nappaliba pedig saját fényképeinkből tettem ki párat a falra.
A bútorok valójában kis fadobozok, fakosarak, melyeket festettem, pácoltam, lakkoztam. Azonkívül, hogy az egész ház körüljárható és akár több gyerek is játszhat vele egyszerre (ami 3 lánygyermek esetén, valljuk be, nem egy utolsó szempont), még egy nagy előnye van ennek a megoldásnak.
A házfalak az alapban kialakított mélyedésbe simulnak bele, így fixen állnak, de kiemelhetők, és mivel zsanérral kapcsolódnak egymáshoz, egy mozdulattal egymásra hajthatók. Így a házikó összecsukható és máris elrejthető, mondjuk az ágy alá.
Lehet utánunk csinálni! A siker garantált!
Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy megköszönjem a rengeteg segítséget sógoromnak, húgomnak, barátaimnak, szomszédasszonyomnak és mindenkinek, aki közreműködött a munkafolyamatban, vagy akár csak végighallgatta lelkes előadásaimat a készülő Mű-ről.
Természetesen szólnom kell a babaház lakóiról, illetve megalkotójukról Schnetzer Márta iparművészről, akire a meska.hu-n akadtam rá és rögtön tudtam, hogy Ő az én emberem. A babákat az én kívánságaimnak megfelelően, a mi családunkról mintázta. Azt hiszem a képek magukért beszélnek.
Köszönöm, hogy megoszthattam veletek e fáradságos, aprólékos munka végeredményét, mely végül ismét bebizonyította, hogy megéri a ráfordított időt és energiát sajátkezűleg készített ajándékkal lepni meg gyermekeinket!
Maradok továbbra is hű olvasótok.
Monostori Nóra"
Szerintem fantasztikus munkát végzett a babaházon mindenki! A padló burkolása különösen tetszik, fantasztikus ötlet! Akárcsak a mobilitása a játéknak, hiszen a babaházakkal általában az a legnagyobb probléma, hogy állati nagy helyet foglalnak, használaton kívül is. Le a kalappal!
KOMMENTEK