Amikor azt hiszem, már megtaláltam a legérdekesebb, leggusztusosabb játékhangszert, mindig kiderül, hogy ez még semmi! Bár úgy gondolom, a zene szeretetének "elsajátításához" nincs szükség semmi extra segédeszközre magán a tiszta muzsikán kívül, a korábban bemutatott zeneszerző játékok és az alábbi, szerintem zseniális eszköz elképesztő jótékony hatással bírhatna az oktatásban.
A Musicink talán azért lehet ígéretesebb társainál, mert a gyerekek pacsmagoló, festő ösztöneire is hat. Tehát két legyet üthetünk egy csapásra! Első lépésként a különböző hangszereket - dob, trombita, gitár és zongora - ábrázoló stencilek segítségével speciális, a Bare Conductive által fejlesztett "zenélő", vagyis elektromos vezető festékkel felmázoljuk egy papírra.
Ezután a festményeket csatlakoztatjuk - most kapaszkodjunk meg! - egy Sparkfun MPR121 szenzoros Arduino Duemilanove-hoz, mondjuk úgy, keverőhöz. Az Arduino lelke Bluetooth segítségével egy okostelefon alkalmazással áll kapcsolatban, amely a képek megérintésére működésbe lép, esetünkben hangot ad ki. Az eszközhöz egyébként nem kisebb zenekar adta hangját, mint a Londoni Filharmonikusok...
A keverőhöz 12 vezeték csatlakozik, így egyszerre akár egy tucat gyerek is játszhat zenekarosdit. A tervezők, Gilda Negrini és Riccardo Vendramin mindketten a technológia és a művészet, valamint a saját készítésű tárgyak, kézműves alkotások között szeretné megtalálni a kényes egyensúlyt. Azt kell, hogy mondjam, szerintem jó úton haladnak. A rétegelt karton csomagolásért pedig extra különdíj jár a részemről.
Musicink a gyakorlatban:
Forrás: Musicink
KOMMENTEK